Українців, які живуть не за пропискою будуть активно шукати та штрафувати

СУСПІЛЬСТВО

В Україні ще в квітні цього року набула чинності постанова Кабміну №207, за якою реєстрація місця проживання передається з Держміграційної служби у відання місцевих органів влади. Про це пише crisis.in.ua.Передає “Бджола”.

Всі, хто виїхав з дому і затримався як мінімум на 30 днів (заробітки, відпочинок, навчання тощо) зобов’язані зареєструватися на новому місці.

Для реєстрації потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, в центр адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.

Штрафи за відсутність реєстрації поповнюють місцеві бюджети і, як вважає юрист Олександр Плахотник, це стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити «порушників» і штрафувати їх.

Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. Ось якщо самі визнаєте — тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад: «так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому на попутках», буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто — через 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де ви живете.

— говорить Олександр Плахотник.

Максимальний штраф — 51 гривня.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

Залишити відповідь