Демони всередині: як церква і медицина борються з духами зла

ТЕХНОЛОГІЇ/НАУКА/НЕПІЗНАНЕ

Церква парирує тим, що фундаментальні причини, наприклад, шизофренії не відомі досі, тому це цілком можуть виявитися демони. А так як віри в світі залишилося мало, то і виганяти їх все важче і важче.

Шість демонів Аннелізи Міхель

У 2005 році на екрани вийшов фільм «Шість демонів Емілі Роуз». Кіно про демонів – жанр популярний, і картин на цю тему знято чимало, починаючи з легендарного «Екзорциста». Але цей конкретний фільм був заснований на реальних подіях.

Аннеліза Міхель була простою дівчинкою з німецької католицької родини. Але в підлітковому віці у неї почалися дивні напади, пов’язані з паралічем і утрудненням диханням. Поступово її стан погіршувався, часто напади супроводжувалися галюцинаціями, після чого Аннелізі поставили діагноз «епілепсія». Але ліки від епілепсії не допомагали, а дівчинці ставало все гірше.

У якийсь момент вона почала демонструвати «одержиму» поведінку – їсти комах і вугілля, цуратися хрестів та інших предметів культу. Після цього батьки відвели її до екзорциста. Протягом 10 місяці священики шукали в тілі Аннелізи демонів і знайшли цілих шість. Дівчинка кликала себе то Люцифером, то Нероном, то Гітлером, іноді різними голосами сперечалася сама з собою.

1 липня 1976 року Аннеліза Міхель померла від виснаження і зневоднення. До сих пір невідомо, що послужило причиною відмови від харчування. Чи то дівчинка довела себе до такого стану добровільно, намагаючись покінчити з хворобою, і з собою, чи то її до цього стану довели.

До речі, пізніше двом священикам і батькам дівчинки були пред’явлені звинувачення в злочинній бездіяльності, що призвело до смерті. Справедливо, адже за медичними показниками, Аннелізу можна було б врятувати, надавши їй лікарську допомогу хоча б за 10 днів до смерті. Обвинувачені отримали по три роки умовно.

Що ж сталося з Аннелізою? Не тільки психіатри, але і деякі священики сходяться на тому, що на одержимість це було не дуже схоже. Висловлювалася думка, що дівчинка страждала на шизофренію та діссоціатівний розлад особистості, а погіршення її стану було викликано саме тим, що батьки відмовилися від медичної допомоги і довірилися екзорцизму. Симптоми наявності демонів сама пацієнтка могла почерпнути з того ж «Екзорциста», який вийшов якраз в 1973 році, коли стан дівчинки різко погіршився. Випадки, коли люди використовували і самі починали вірити в образи з кіно або книг, відомі. Зараз докопатися до правди в історії Аннелізи Міхель вже навряд чи можливо.

Демони або хвороба?

Залежить від того, у що ви вірите. Демони напевно існують, ось тільки це можуть виявитися не злі духи з пекла, а наші власні травми, комплекси та страхи. Але від того, що у цих чорт не рогів і копит, вони не стають менш небезпечними.

Священик-єзуїт і лікар-психіатр Ульріх Німан у випадку Аннелізи Міхель відстоював позицію офіційної медицини, стверджуючи, що будь-яких «одержимих» потрібно лікувати психіатричними методами, але з урахуванням їх віри і культурних особливостей. Цілком можливо, що він мав рацію.

джерело znaj.ua

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь