День Святого Патрика, 17 березня: християнське свято чи витівки Сатани?

Що взагалі відомо про День святого Патрика? 17 березня всі охочі розпивають віскі і пиво, ходять в одязі зеленого забарвлення, веселяться і танцюють. А в чому ж суть свята, хто такий цей Патрик і чи варто українцям відзначати цей день? На ці питання можна з легкістю відповісти.

Це свято родом з Ірландії. Однак спочатку його святкували зовсім не так як зараз. Гучні святкування з танцями, співом і річками алкоголю вважалися гріхом. Влада Ірландії на офіційному рівні забороняла пабам працювати 17 березня. І тривало це аж до 1961 року.

В цілому свято має цілком релігійну основу: день смерті небесного покровителя Ірландії, святого Патрика. Свято символізує прийняття християнства в Ірландії, а також святкування культурної спадщини країни.

А ось свято, до якого ми звикли, створили за межами Ірландії. Вихідці з країни почали святкувати День святого Патрика яскраво, з алкоголем, танцями і переодяганнями. Також у честь цього свята почали влаштовувати паради. Перший із них влаштували в США, а саме в Бостоні. Датується ця подія 1737 роком. Тоді ж з’явилася традиція святкувати в пабах замість до церкви.

У Чикаго на свято кожен рік (із 1962 року) річку фарбують у зелений колір! Для цього у воду додають 20 кг барвника. Щоб захисники природи були спокійні, використовують барвник на рослинній основі.

Національне свято 17 березня в: Ірландії, Нігерії, Мексиці.

У всіх цих країнах велика кількість вихідців з Ірландії. Проте в ХХ столітті, в еру глобалізації, свято почали відзначати у всьому світі. Після розпаду СРСР і в Україні.

Святий Патрик – перший єпископ, заступник і борець за свободу Ірландії. Його вважають засновником християнства в Ірландії.

Однак він народився в Англії, а не в Ірландії. Коли він був підлітком, його викрали ірландські пірати. В Ірландії хлопець працював пастухом. Однак через роки він утік назад на батьківщину.

За даними дослідників, батько Патрика був дияконом. Однак у молодості його не дуже цікавила релігія. Вже повернувшись до Британії, йому приснився сон, в якому ірландці попросили його повернутися і розповісти про Бога. Цей сон він вважав віщим.

Тому, у віці 28 років він повертається до Ірландії в якості єпископа. Проповідує християнство і бореться за свободу країни, стає всенародним улюбленцем.

Головним символом святкування є трилисник конюшини. Вважається, що саме цю рослину вибрав сам святий Патрик (як символ святої Трійці).

Дивіться сюжет про подію

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.