Епідемії не уникнути. Як відрізнити новий штам грипу (ІНФОГРАФІКА)

УКРАЇНА

лада б’є на сполох через новий штам Мічиган. МОЗ прогнозує зростання чисельності хворих під час епідемії грипу в майбутньому сезоні до 14%.

Що трапилося

Київська міська державна адміністрація прогнозує циркуляцію 3 штамів грипу в епідемічному сезоні захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції 2017/2018.

  • Штам Гонконг;
  • Штам Брісбен;
  • Новий для України штам Мічиган.

Саме штам Мічиган найбільше турбує фахівців з Міністерства охорони здоров’я. Причини: слабкий імунітет до цього штаму і низький відсоток охоплення вакцинацією населення на тлі погіршення соціально-економічної ситуації в Україні.

– Оскільки вірус Мічиган є підвидом “свинячого” грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період становить 4-7 днів. Грип Мічиган відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень, – розповів глава МОЗ Микола Поворозник.

Відмінність Н3N2 і Н1N1

  • При штамі Н1N1 пік смертності припадає на працездатне населення – в 2009 році вмирали люди 25-49 років (штам Н3N2 викликає пік захворюваності і смертності серед літніх людей);
  • Штам Н1N1 вражає пацієнтів з надлишковою масою тіла;
  • У зоні ризику пацієнти з інсулінорезистентністю, пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, з астмою, з цукровим діабетом і ті, які довгий час приймають ацетилсаліцилову кислоту, аспірин через кардіологічні проблеми.

Симптоми

При зараженні вірусом грипу Мічиган ускладнення розвиваються досить швидко і протікають складно.

– У хворих спостерігається підвищення температури до 38,7-40 градусів, яка залишається високою протягом трьох і більше доби;

– Також у хворих може спостерігатися головний біль, ломота або біль у суглобах, м’язах, сонливість, слабкість, відмова від їжі, кашель без відходження мокроти, рясне виділення поту, сухість слизових оболонок рота, носа, носоглотки;

– Під час прогресування грипу стан хворого може ускладнюватися через розвиток пневмонії (первинної, вторинної або змішаної), серозного менінгіту, енцефаліту.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь