Кабмін оголосив війну контрабанді: подорожчають сигарети

ЕКОНОМІКА

Уряд України схвалив стратегію щодо протидії незаконному виготовленню та обігу тютюнових виробів. За контрабанду хочуть давати кримінальні строки і підняти ціни на сигарети, пише “Сегодня”.

Програма розрахована до 2021 року. Серед головних завдань – зменшити кількість курців у країні і побороти незаконну торгівлю сигаретами. На думку авторів документа, саме ця діяльність приносить найбільше коштів міжнародним злочинним угрупованням. Насамперед Кабмін пропонує ввести кримінальну відповідальність за контрабанду цигарок, незаконне їхнє виготовлення, а також розробити процедури конфіскації та знищення обладнання, яке використовують у цій діяльності. Крім того, в планах – підняти ціни на тютюнову продукцію. Щоправда, які терміни загрожуватимуть порушникам і на скільки подорожчають сигарети, не уточнюють.

У Верховній Раді вже давно лежить законопроект, за яким сигаретним контрабандистам загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією товару, але його поки що не розглянули.

“Це дуже велика проблема на кордоні. У нас немає реального правового механізму, щоб притягати до відповідальності людей. Ми ловимо, вилучаємо цигарки, а вони просто платять штраф. Тільки за минулий рік ми на кордоні вилучили близько 6 мільйонів пачок сигарет”, – каже речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь