Каплін заявляє про своє обрання лідером Соцпартії і висунення в президенти від лівих

Делегати Всеукраїнського з’їзду соціалістів, соціал-демократів та профспілок, зібрав понад 2 тис учасників в Жовтневому палаці в Києві, щоб обрати нове керівництво Соціалістичної партії України (СПУ) і проголосити створення блоку “За простих людей”, одноголосно проголосували за призначення лідера Соціал-демократичної партії (СДП) Сергія Капліна головою СПУ, повідомляє прес-служба політика в неділю, передає Ukr.Media.

“Я вдячний соціалістам за цю довіру. СДП, яку я досі очолював, разом із Соцпартією, Партією пенсіонерів України, профспілками – об’єдналися в єдиний блок “За простих людей”… Ми разом йдемо у владу – в місцеві ради, парламент і в президенти”, – заявив С. Каплін.

При цьому він заявив про спробу захоплення керівництва партією з боку радника міністра внутрішніх справ України, екс-глави департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Іллі Ківи при підтримці міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та міністра юстиції Павла Петренко.

Як повідомляє прес-служба С. Капліна, на з’їзді також було прийнято рішення висувати його також і в кандидати на головну посаду країни. Соціалісти, соціал-демократи і профспілки також почали формування тіньового уряду лівих і Національного кадрового резерву.

Як наголошується в повідомленні, блок “За простих людей” має намір боротися за ряд конституційних змін. “Ми будемо домагатися націоналізацію стратегічних підприємств, зменшення кількості нардепів до 100, всенародного обрання прокурорів і суддів, зняття будь-яких недоторканостей. З першочергових завдань – активна парламентська законотворча робота”, – розповів С. Каплін.

У з’їзді взяли участь представники європейських лівих партій: соціал-демократи Фінляндії, Польщі, Білорусі та представник Компартії Китаю. Співзасновниками блоку стали майже півсотні профспілок та організації пенсіонерів та ветеранів МВС і ВСУ.

Після зборів делегати провели акцію під Мін’юстом з вимогами виконати рішення Вищого адміністративного суду, який постановив прибрати з реєстрів В. Ківу і зареєструвати нове керівництво СПУ.

На офіційному сайті СПУ та її сторінці в соцмережі Facebook відповідної інформації немає.

Як повідомлялося, В. Ківа 8 липня заявив, що прийняв рішення очолити СПУ і що відповідне рішення було ухвалено на з’їзді партії. Офіційної інформації від СПУ з цього приводу не було.

Пізніше І. Ківа заявив, що СПУ не має наміру об’єднуватися на вибори ні з однією з політичних сил, які в даний час представлені у Верховній Раді. За його словами, основною метою партії буде робота патріотичної спрямованості.

СПУ створена восени 1991 року, її лідером спочатку обрали Олександра Мороза. У 2012 році партію очолив Павло Устенко. У 2014 році з’їзд СПУ висловив йому недовіру, лідером партії був обраний Микола Рудьковський. В серпні 2015 року його змінив Микола Садовий.

С. Каплін пройшов у Верховну Раду VII скликання у 2012 році від партії “Удар” Віталія Кличка, вигравши вибори на виборчому окрузі №144 в Полтавській області, звідки родом. На позачергових виборах у парламент VIII скликання восени 2014 року переміг на тому ж окрузі, як висуванець від “Блоку Петра Порошенко”; є членом відповідної фракції.

У 2012 році створив громадську організацію Рух простих людей, потім заснував Партію простих людей.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.