Нова вимога МВФ: що буде з ціною на газ

Кабмін повинен відкоригувати значення ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету.

“Зобов’язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність з рівнем імпорту. Остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту”, – озвучив вимогу Міжнародного валютного фонду постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомляє УНІАН.

Він зауважив, що коригування цін на газ сприятиме розвитку вільного ринку газу та стимулюватиме споживачів до економного споживання енергоносіїв.

“Це дозволить газовому сектору покрити витрати і отримати ресурс для інвестицій в газову інфраструктуру. На газовому ринку з’являться нові компанії. Це сприятиме здоровій конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції”, – додав представник МВФ.

Оцінюючи результати змін на газовому ринку України, Люнгман заявив, що реформа цін на енергоносії є “одним із найбільших досягнень реформаторських зусиль України протягом останніх років”.

“Важливо, щоб ціни визначалися ринком. Крім цього, практика прихованих і не пов’язаних із доходами одержувачів субсидій не повинна поновлюватися”, – каже Люнгман.

Також представник МВФ в Україні зазначив, що при чинній системі підтримки населення домогосподарства з найменшими доходами захищені від підвищення цін на газ субсидіями на комунальні послуги.

джерело gazeta.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.