Підвищення пенсій та трудовий стаж: все про розрахунок і виплати

Вже наступного місяця в Україні запрацює система автоматичного перерахункустрахового стажу. Це стосується у першу чергу тих, хто після досягнення пенсійного віку досі працює – для них автоматично зростуть виплати.

Один із таких дідусів, Едуард Якович розповів в коментарі одному з українських телеканалів, що досі не бачив суттєвих змін, тому й змушений забути на деякий час про заслужений відпочинок. Всього 40 квадратних метрів та тисячі книг – все, що у нього лишилося. Намагається на літературі й заробити, продає та купує твори, спілкується з букіністами.

“12 років я стовідсотковий пенсіонер. 50 років я працював на офіційній роботі, платив в пенсійний фонд. Пенсії, звичайно, не вистачає, тому я і працюю”, – говорить він.

Від держави пенсіонери отримує не більше двох тисяч, вважає, що цю суму було б доцільно підвищити принаймні до 6-7 тисяч гривень. Втім, досі не розуміє – як нараховують.

Чиновники Пенсійного фонду обіцяють, що скоро нібито вже буде не достатньо тільки написати заяву на перерахунок. Спочатку враховуватимуть офіційний стаж та страхові внески.  Наприклад, якщо вийшли на пенсію до страхового стажу 40 років, то ця цифра 0,4. Другий – це зарплата.

Беремо середню по Україні – зараз це 3764 гривні 40 копійок. Потім помножити все на індивідуальний коефіцієнт, який залежить від сплачених страхових внесків та рівня зарплати. При цьому до прожиткового мінімуму за кожен перероблений рік додадуть по по 1% наднормативу, аби заохотити працювати якомога довше.

Дивіться: з квітня в Україні стартує перерахування трудового стажу

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.