Півцарства за комуналку: чим нові правила загрожують боржникам

У 2019 для українців очікують нові сюрпризи у вигляді штрафу за несвоєчасну оплату комунальних послуг. У Госпродпотребслужбі розповіли, як і за які комунальні послуги будуть платити споживачі, пише domik.ua.

Відомо, що в листопаді 2017 року Верховна рада України прийняла закон «Про ЖКП». Нововведення в законі введуть у дію через 6 місяців після його публікації, а деякі положення вступлять в силу вже з 1 січня 2019 року.

Законом «Про ЖКП» вводиться плата за абонентське обслуговування. Споживачі повинні будуть оплачувати платіж за ЖКГ виконавцям за індивідуальними договорами. Абонплата нараховуватимуть незалежно від обсягу спожитих послуг.

Платіж виконується на такі витрати:

– договору про надання ЖКП;

– розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами та справлянням плати за спожиті комунальні послуги;

– обслуговування приладів-розподільників теплової енергії і чи вузлів обліку, в квартирах і нежитлових приміщеннях.

Повний розмір абонплати на одного мешканця визначить Кабінет Міністрів України.

Окремо платити доведеться за поводження з твердими побутовими відходами. Нові правила також передбачають обов’язкове підписання договору на вивезення сміття.

«Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі (в тому числі орендарі) джерел утворення побутових відходів повинні укладати договори з виконавцем послуг на вивезення цих відходів», – повідомили в Госпродпотребслужбе.

Крім усього, споживачі будуть платити штраф за несвоєчасну оплату комунальних квитанцій.

Розмір пені складе 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Закон передбачає загальний розмір штрафу, який не може перевищувати 100% від загальної суми боргу.

Споживачі, що не мають своєчасний дохід, зможуть не платити штраф. Для цього необхідно буде підтвердити статус документально.

Крім цього, виконавців комунальних послуг зобов’яжуть платити компенсацію за надання неякісних ЖКП. Також їх можуть оштрафувати за перевищення терміну проведення аварійно-відновлювальних робіт. Розмір компенсації визначається договором на надання ЖКП.

За допомогою акт-претензії будь-який споживач зможе захистити свої права. Закон зобов’язує компанію-постачальника послуги направити фахівця, щоб перевірити якість комунальних послуг. Перевірка здійснюється протягом доби після отримання скарги від споживача. Якщо ж фахівець компанії не прибув, акт-претензія складається споживачем та підписується його двома сусідами. Після процедури складання документ необхідно направити постачальнику послуги рекомендованим листом. Відреагувати на скаргу компанія повинна протягом 5 днів. У 2017 році цей термін становить 3 дні.

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.