Плати за сусіда: українців розлютили нові комунальні правила

Рахунки за спожиті тепло та воду тепер виставлятимуть враховуючи показники двох видів лічильників: загальнобудинкових та квартирних.  Передает znaj.

Про це повідомив Урядовий портал.

Нові правила вступили в силу 2 серпня 2017 року, коли набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

“Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники”, – йдеться в повідомленні.

“Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан”, – йдеться в роз’ясненні.

У коментарях відзначають несправедливість такого підходу: фактично мешканці оплачуватимуть за втрати, які виникли з вини ЖЕКів.

“Тобто, якщо ЖЕК влаштує Ніагарський водоспад, за це мають платити мешканці, які його не контролюють”, – відзначають користувачі соцмереж.

“Ви очманіли? Мало того, що втрати, крадені обсяги враховані в тарифах, ви хочете їх ще і в показниках продублювати?! А тепер дайте відповідь мені на запитання, чому я повинен закривати, причому двічі, вашу неспроможність управляти мережами?”, – обурюється інший користувач.

Нагадаємо, як повідомляв  “Знай.ua”, у Кабміні вкотре пообіцяли привести в порядок розрахунки за комунальними рахунками. Проблеми були пов’язані з тим, що деякі користувачі не подавали показники своїх лічильників і частину витрат перекладали на інших мешканців будинку.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.