Плати за сусіда: українців розлютили нові комунальні правила

УКРАЇНА

Рахунки за спожиті тепло та воду тепер виставлятимуть враховуючи показники двох видів лічильників: загальнобудинкових та квартирних.  Передает znaj.

Про це повідомив Урядовий портал.

Нові правила вступили в силу 2 серпня 2017 року, коли набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

“Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники”, – йдеться в повідомленні.

“Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан”, – йдеться в роз’ясненні.

У коментарях відзначають несправедливість такого підходу: фактично мешканці оплачуватимуть за втрати, які виникли з вини ЖЕКів.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь