“Професію скасували, а що нам робити далі?”: З інфарктом швидка відмовиться приїжджати додому

Українці будуть вимушені самостійно їхати до лікарні, передає Корупція.Інфо

У Міністерства охорони здоров’я України виникне проблема зі швидкою допомогою у зв’язку із нововведеннями. На виклик приїжджатимуть водій, перейменований у медичного техніка, і парамедика.

Про це повідомила оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології Ольга Скрипник у статті для ZN.ua, зазначивши, що ці люди не будуть зобов’язані виїжджати на виклики додому.

З ініціативи Міністерства охорони здоров’я України від 26 жовтня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало такі професії: «лікар-терапевт дільничний», «лікар-терапевт підлітковий», «лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «фельдшер з медицини невідкладних станів», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу». При цьому назва професії «лікар-терапевт» змінено на «лікар внутрішньої медицини». Разом з тим в класифікатор професій включили поняття «парамедік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги» і «екстрений медичний технік».

Скрипник вважає, що українські медики не готові до таких різких змін. На них чекає скорочення штатів, що може призвести до проблем з наданням невідкладної швидкої допомоги.

«Кваліфікаційні вимоги до фельдшерів і парамедиків абсолютно різні. Професію скасували, а що нам робити далі? МОЗ не дає ніяких рекомендацій», — прокоментувала ініціативу старший лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва Наталія Стахова.

За її словами, кваліфікаційні вимоги складені так, що медична освіта їм не потрібно. Завдання цих людей — доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги, встановлення діагнозу — зовсім не їхня компетенція. До того ж вони будуть виїжджати на екстрені випадки тоді, коли події відбуваються на вулиці, — аварії, катастрофи тощо. На виклик в квартиру їхати вони не зобов’язані.

Тепер гіпертонічна криза, підозра на інфаркт або інсульт — це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків. Пацієнт буде вимушений їхати у лікарню самостійно або вийти на вулицю, і вже там кричати та просити допомогу.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.