Розенко пояснив, коли в Україні перерахують всі пенсії

Перерахунок всіх пенсій буде здійснено з 1 жовтня 2017 року, передає Ukr.Media. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба Кабміну.

“Все перерахунки будуть здійснені з 1 жовтня 2017 року”, – сказав віце-прем’єр, уточнивши, що пенсіонери, які отримують виплати на початку місяця, отримають своє підвищення за жовтень в листопаді.

Розенко зазначив, що після осучаснення пенсії 4 мільйонів пенсіонерів зростуть на суму від 300 грн до 1000 грн.

“Пенсія розраховується для кожного індивідуально. В результаті осучаснення пенсія близько 4 млн пенсіонерів, для яких протягом останніх 5 років не відбувалося жодного підвищення, зросте (на суму – Ред.) Від 300 грн до 1000 грн”, – розповів міністр.

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що з 1 жовтня 2017 року зросте також розмір мінімальної пенсії.

“Друга категорія – це пенсія, яка залежить від мінімальної. Верховна Рада запропонувала, і уряд це підтримав, підвищення розміру мінімальної пенсії з 1 жовтня до 1452 грн. У нас близько 7 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від мінімальної”, – пояснив Розенко.

За його словами, пенсіонери, які отримували пенсію в 949 грн, з 1 жовтня 2017 року отримувати пенсію в розмірі 1 373 грн.

Згідно з українським законодавством, в країні існують три рівні пенсійної системи – солідарний, накопичувальний і добровільний накопичувальний:

– солідарний рівень працює вже багато десятиліть: працюючі громадяни наповнюють зі своїх зарплат Пенсійний фонд, який виплачує ці гроші пенсіонерам;

– накопичувальний передбачає, що кожен українець зі своєї зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого потім сам же буде отримувати “додаткову” пенсію. За збереження коштів на цьому рахунку відповідає держава, а всі пенсійні фонди, які будуть брати участь з системі, повинні бути учасниками Фонду гарантування вкладів фізосіб;

– добровільний накопичувальний рівень, як і солідарний, вже працює в Україні. Він має на увазі наявність приватних пенсійних фондів, за допомогою яких можна зібрати гроші на старість. Однак особливо популярності третій рівень пенсійної системи в українців не здобув – у приватних фондах тримають гроші менше мільйона громадян.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.