Теракт 11 вересня: запитання без відповідей і теорії змови

СВІТ

Не знаю, як ви, а я вівторок 11 вересня 2001 року запам’ятав дуже добре. Пам’ятаю, як прийшов зі школи, пообідав і сів у крісло. Батьки включили телевізор в очікуванні випуску новин. Але новини почалися трохи раніше через термінове повідомлення. У Нью-Йорку стався теракт, рівному якому в світовій історії ще не було. В 08:46 за Нью-Йоркському часу захоплений терористами літак «Боїнг 767-200» врізався в північну вежу Всесвітнього торгового центру.

А коли через п’ятнадцять хвилин південну вежу в прямому ефірі протаранив другий літак, по реальності пройшла легка рябь. Повірити в те, що відбувається було неможливо. Телеглядачі по всьому світу і безпосередні очевидці подій бачили подібне тільки в кіно. Ще трохи пізніше повідомили, що взагалі літаків було чотири. Третій впав на Пентагон, а четвертий – в полі, тому пасажири і екіпаж вступили в боротьбу з терористами, чим, можливо, врятували чимало життів.

Фундація

Вже через кілька годин після того, що сталося ФБР оприлюднило інформацію про терористів, які захопили літаки. За словами американських правоохоронців, всі вони були пов’язані з міжнародною терористичною організацією «Аль-Каїда» та її лідером Усамою бен Ладеном.

Тут потрібно сказати пару слів про те, що таке ця сама «Аль-Каїда». Всі знають, що це терористи і ісламісти, але про саму організацію говорять рідко. «Аль-Каїда» – це не просто група терористів. Це – міжнародна мережа, яка об’єднує мусульманських радикалів з самих різних країн і організацій за принципом спрута. Південноазійська «Лашкар-Тайба», «Імарат Кавказ», «Єгипетський ісламський джихад», «Ісламський рух Узбекистану» і багато інших організацій в різний час були частиною «Аль-Каїди» або співпрацювали з нею. Якщо розпадалася або знищувалася одна з цих груп, то це мало шкодило самої мережі, а на зміну одним виконавцям приходили інші.

Кажуть, що і назва для своєї організації, і принцип її роботи Усама бен Ладен почерпнув з циклу романів «Фундація» американського фантаста Айзека Азімова. Власне саме слово «Аль-Каїда» з арабського і перекладається, як «фундація», «фундамент», «база». З сюжету циклу Азімова Усама взяв ідею управління майбутнім людства за допомогою серії заздалегідь спланованих криз.

Зараз колись страшна «Аль-Каїда», незважаючи на свою децентралізацію, сильно здала позиції, поступившись дорогою більш молодому і сильному звірові – Ісламському державі. До речі, ІГ – це, по суті, і є колишнє іракське відділення «Аль-Каїди», яке з 2006 року діє самостійно і навіть воює проти угруповань, які мають до неї відношення. Навряд чи хтось розповість нам, чому ісламісти посварилися між собою, були на те релігійні причини або фінансові, але на даний момент назвати ІГ і «Аль-Каїду» друзями можна. Сам Усама бен Ладен був, за офіційною версією, убитий американцями в 2011 році на території Пакистану.

Трохи конспірології

Як це зазвичай і буває в наш вік інформації, слідом за офіційною версією причетності «Аль-Каїди» до теракту, з’явилося чимало конспірологічних версій, чіпляються за невідповідності у звітах ФБР і інших служб. Велика їх частина зводиться до того, що теракт організувало сам уряд США або окрема група змовників всередині уряду, щоб налаштувати простих американців проти жителів Близького Сходу і таким чином отримати карт-бланш на вторгнення.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь