Терміново перевірте гаманці! НБУ в паніці: Україну заполонили фальшиві гроші

Український валютний ринок заполонили фальшиві долари та євро. Купюри настільки майстерно підроблені, що їх не розпізнають навіть банкомати.

За інформацією “Вести“, з червня цього року тільки одне угрупування “нагодувало” банківські термінали в Києві майже на 82 тисячі доларів. Шахраї спробували обдурити банкомат у Києві на вулиці Еспланадної, куди всунули 19,5 тисяч американських фальшивок, і в них вийшло. Після цього шахраї вносили підроблені гроші через банкомати на карти, які оформлені на сторонніх людей, а далі без проблем їх переводили в готівку.

Схожа ситуація склалася і в Херсоні, де невідомі теж “нагодували” термінали підробленими доларами на 36 тисяч. Там правоохоронці підозрюють у збуті підробленої валюти вихідців з Чечні.

В Івано-Франківську спіймали банду, в якої знайшли фальшивих заготовок 100-доларових банкнот на 500 тисяч і підроблені купюри по 500 євро на 200 тисяч.

У НБУ теж забили на сполох – адже відрізнити фальшиві купюри не під силу навіть банківським детекторам. Департамент грошового обігу НБУ вилучав з грошового обігу 100-доларові купюри з імітацією інфрачервоної і магнітного захисту. Щоб уникнути засилля підробок, в відомстві закликали банки терміново вжити заходів.

“Банки повинні в найкоротші терміни провести переналаштування своїх детекторів, оскільки більшість з них не розпізнають новинку як підробку, а також провести навчання касирів”, – повідомляють в НБУ.

Фінансовий експерт Олексій Кущ каже, що від покупки фальшивих доларів не застрахований ніхто.

“У випадках з обманом банкоматів була застосована така технологія, що у фальшиві купюри більш високого номіналу вшиваються магнітні елементи захисту з купюр меншого номіналу. Для встановлення справжності необхідно проводити додаткові і досить складні дослідження, адже детектори і сканери фактично не справляються з цим. У зв’язку з розвитком технологій рівень захисту і підробок йде практично одночасно – хтось виривається вперед, а хтось відстає. А єдиний спосіб захиститися від фальшивок – це зберігати гроші на картці”, – впевнений Кущ.

Однак, якщо банк раптом закриється, то шанси повернути свої заощадження в валюті не дуже високі.

Дивіться: як відрізнити справжні гроші від підроблених

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.