Топ політичних провалів у 2017 році

Підбиваючи підсумки 2017 року, Факти ICTV зібрали найгучніші провали у політичній сфері України та світу.

Цей рік був непростим і щедрим на події, особливо, у сфері політики.

Одного разу Альберт Ейнштейн сказав, що політика набагато складніша, ніж фізика.

Сьогодні не всі можуть трактувати або спрогнозувати дії політичних лідерів та окремих країн. Часто важко відрізнити, що є програшем, а що – тактичним кроком у загальній стратегії.

Тим не менше, ми суб’єктивно виділили 13 найбільших політичних фіаско у 2017 році.

Протистояння НАБУ і ГПУ

Генеральна прокуратура вже не перший раз стикається “лобами” з НАБУ. Цього разу точкою болі стала Державна міграційна служба.

Взаємні обвинувачення в корупції, порушення процедур – далеко не повний список взаємних обвинувачень. Конфлікт вийшов за межі внутрішнього і набув широкого розголосу у пресі та на міжнародній арені.

26 грудня Юрій Луценко заявив журналістам, що публічне з’ясування стосунків між главами Генпрокуратури і НАБУ було помилкою.

– Ми зустрілися з паном Ситником буквально днями і провели обговорення ситуації, і спільно прийшли до того, що було помилкою публічне зведення рахунків. Заяви НАБУ про те, що їм перешкоджають. Інші речі, в тому числі з мого боку. Дійсно не розуміють ні українці, ні за кордоном, – сказав Луценко.

Саакашвілі в Україні

Може, ще в середині 2017 ніхто б і не вважав події навколо Міхеіла Саакашвілі провалом, але прорив українського кордону був останньою краплею.

Багато хто вважає, що така поведінка стала показовою неповагою не тільки до політиків, а й до України вцілому.

Після чого дії Саакашвілі і його прихильників більше були схожі на показові виступи, ніж на політику.

Хочеться вірити, що це не було для того, щоб гучними скандалами дискредитувати Україну перед очима міжнародної спільноти.

Україна-Угорщина та мовне питання

28 вересня набув чинності освітній закон, який зобов’язує навчання у школах проводити виключно українською мовою. При цьому нацменшинам гарантується право вивчати свою мову в окремих класах.

Однак Угорщина виступила проти такої української реформи. На думку сусідів, закон Про освіту порушує інтереси 150-тисячної угорської меншини на Закарпатті. Зрозумівши, що Україна не скасує своє рішення, Угорщина натомість почала блокувати всі ініціативи, вигідні нам, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС.

Голос розуму не спрацював навіть після заяв міністра освіти і науки Ліліії Гриневич, яка заявила, що закон навпаки розширює права нацменшин на вивчення своєї мови.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.