Угорщина наблизилась до червоної лінії: Клімкін звернувся до силовиків

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина через свої заяви впритул наблизилася до “червоної лінії”. Клімкін зазначив, що дії Угорщина є “свідомою політичною маніпуляцією”.

“Я вважаю, що угорська сторона і змістовно, і, якщо хочете, за формою та атмосферою своїх заяв вже впритул наблизилася до червоної лінії. Оскільки так з партнерами в принципі не розмовляють”, – заявив очільник вітчизняного МЗС Павло Клімкін у інтерв’ю виданню “BBC Україна“,.

За словами Клімкіна, дії Угорщина є “свідомою політичною маніпуляцією або відвертим перекручуванням реальності”.

“Ну яка місія ОБСЄ в Закарпатті? Там що, небезпечно? Смішно, коли угорське консульство каже, що небезпечно їхати в Закарпаття. Другий напад на приміщення угорської спільноти організувала ФСБ. Організатор цієї групи прийшов з Придністров’я і пішов в Придністров’я. І я не виключаю, що Росія спробує ще щось зробити”, – зазначив він.
Міністр звернувся до МВС і СБУ з проханням спостерігати за ситуацією в Закарпатті. Про це він сказав журналістам у п’ятницю в Києві.

“Я попросив і міністра внутрішніх справ, і керівників СБУ спостерігати за тією ситуацією, яка зараз там є, тому що Росія намагається нас посварити з Угорщиною, але також і іншими країнами, з Польщею”, – сказав він журналістам у п’ятницю в Києві.

Клімкін, коментуючи заяви щодо наявності місії ОБСЄ на Закарпатті, зазначив, що для узгодження мандата такої місії необхідна згода України.

“Досить поїхати на Закарпаття, щоб переконається, що ніякої місії ОБСЄ там немає. І для того щоб ввести туди таку місію, у неї має з’явиться мандат, мандат схвалюється консенсусом. Без нас і наших друзів жодного мандата-схвалення не може бути”, – сказав він.

Крім того, Клімкін додав, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ поширюється на всю територію України.

“Якщо СММ вважає за потрібне здійснити шляхом якогось моніторингу це, то відповідно може бути СММ… але ніякої постійної присутності не може бути”, – наголосив міністр.

Як відомо, Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, вслід за Будапештом закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.