ВАЖЛИВО! Як дізнатися, що перед вами шахрай

За даними поліції, щодня близько 50 українців стають жертвами кібершахраїв. Злочинці вигадують нові способи ошукувати громадян, але майже кожна схема побудована на довірливості жертви.

Портал Adme розписав найпоширеніші схеми кібершахраїв, які допоможуть дізнатись, що вас намагаються обікрасти.

Ви виграли приз

Ви раптово отримуєте смс, або повідомлення у Viber про те, що стали щасливчиком та виграли приз. Після цього шахраї просять переказати гроші за доставку або сплатити податок.

Пригадайте, чи реєструвались ви десь для участі у розіграші призів. Якщо ні – просто проігноруйте повідомлення та видаліть його.

Карта заблокована

Вам приходить повідомлення нібито від банку про заблоковану карту з проханням надати її дані. Запам’ятайте, жоден банк не має права просити у вас коди безпеки, пін-код та інші секретні дані.

Посилання на відео

Нерідко кібершахраї надсилають смс з пропозицією завантажити музику, фільм або подивитись відео, на якому нібито є ви. Перейшовши за посиланням, ви скачаєте на телефон вірус, який зможе викрадати ваші персональні дані.

Щедрий покупець

Ви продаєте товар в інтернеті, а вам зателефонував “покупець” та пропонує одразу переказати гроші на карту. У продавців, користуючись їхньою радістю, просять CVC-код карти, термін її дії та інші секретні дані. Будь-якому відправнику достатньо знати лише номер вашої карти. У крайньому випадку можна назвати своє прізвище, щоб справжній відправник не помилився номером.

Оплата в магазині

Після замовлення товару за привабливою ціною вас просять сплатити 100% його вартості. Якщо немає можливості заплатити після його отримання – відмовляйтесь від покупки. Краще взагалі нічого не купувати в сумнівних онлайн-магазинах.

Приятель просить грошей

Ваш давній приятель просить позичити грошей, але на пропозицію зайти у гості відповідає, що гроші потрібно перевести на карту. Швидше за все, сторінку людини зламали. Обов’язково зв’яжіться з ним за телефоном, або запитайте у нього щось, що може знати лише він.

СМС з незнайомим номером

Вам приходить повідомлення про допомогу з підозрілим номером для справок. Ймовірно, зателефонувавши, з вашого рахунку спишуть гроші. Краще перевіряти такі номери в інтернеті.

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.