Війна з Росією: у Порошенка зробили гучну заяву

Радник президента України Петра Порошенка та директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін розповів, що Україна не була готова до агресії з боку Росії, хоча і бачила, що Кремль готує її.

За його словами у статті для ZN.ua, можна стверджувати, що першу фазу війни на Донбасі Київ програв.

“Понад чотири роки активної гібридної війни, безліч зусиль вчених і експертів у сфері аналізу нового феномена, – але в підсумку ми все ще в стані вкрай фрагментарного розуміння того, що відбувається. Все свідчить на користь того, що рівень аналітичних рефлексій над геостратегічною ситуацією досяг якогось критичного рубежу, що нагадує глухий кут”, – вважає Горбулін.

Він зазначив, що осмислення гібридної війни Росії ніяк не вийде за свої внутрішні обмежувачі.

“В рамках цього тупика ми будемо лише заглиблюватися у деталі (в конкретні прийоми агресора, в його тактичні дії і такі ж короткострокові наслідки). Безумовно, подібні дослідження – (зовні) в цілому небезпідставно претендують на стратегічність – досить вагомі, важливі і затребувані. Однак весь сенс гібридного методу ведення глобальної війни як такої полягає в тому, що конкретні методи повторюються нечасто, а якщо повторюються, то не виходять за межі нормативно-правових параметрів демократичних систем”, – пише радник президента.

Усі нинішні рефлексії, продовжує Горбулін, відносяться скоріше до етапу важкого і болісного визнання простого факту, що ми не були готові ні до агресії, ні тим більше до її наслідків.

“Ми бачили, як ворог реалізовував свої задуми, як консолідував зусилля і застосовув весь накопичений деструктивний ресурс. І при цьому допустили те, що сталося. Як показали згадані дослідження – причин для цього було безліч, і ми все ще продовжуємо їх рефлексивне переосмислення. Більш того – ми, швидше за все, тактично програли цю фазу агресії: світопорядок дійсно було зруйновано. Це потрібно прийняти і думати про те, як не програти війну цілком. Адже ставка в цій війні – життя демократичної моделі як такої”, – зазначив екперт.

Крім того, вважає Горбулін, ключовою проблемою є те, що нинішній підхід до аналізу російської агресії не має проекції у майбутнє.

“Адже в основі своїй він апелює до декількох простих ідей: звичний нам світопорядок все ще існує; нічого іншого на його місці вже бути не може; те, що залишилося, має бути збережено будь ціною. І якщо ми зрозуміємо, як противник реалізує агресію і як він атакує нашу систему, ми зможемо не тільки йому протистояти і “захистити” її, але навіть “відновити” все як було, повернувшись до більш-менш безпроблемного status quo”, – вважає Горбулін.

Він констатував, що більшість дослідників на Заході намагаються врятувати “європейський порядок” і “демократичну систему”, але це ніяк не позначається на реальності.

“Пожежа гібридної війни палає все яскравіше. А процеси, які він ініціював, входять в нові, непередбачувані фази – і світ йде по шляху стрімких трансформацій”, – резюмував він.

Речник АТО Анатолій Стельмах – про останні події на Донбасі

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.