Вища освіта не потрібна. Хто в Україні заробляє $1 тис. без диплому

ПОЛІТИКА

Сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що країні не вистачає робочих рук, а вища освіта потрібна не кожному. Факти ICTV дізналися, які справи на ринку праці з робочими спеціальностями і чи правда, що без диплома роботу годі й шукати.

Розвіяв міфи про робітничі спеціальності Фактам ICTV Сергій Марченко, директор з розвитку пошуку роботи Work.ua, провідний експерт ринку праці.

Нагадаємо також про резонансну заяву глави уряду Володимира Гройсмана. Прем’єр-міністр заявив, що диплом про вищу освіту – це традиція з 1990-х, а більшість коледжів не мають можливості підготувати фахівців, які змогли б скласти конкуренцію.

 

Згодні з Гройсманом?

– За фактом Гройсман має рацію. Справді, у вищій освіті потребує не кожен українець.

Але якщо говорити стосовно до конкретної людини – такий вислів, напевно, може зачепити і говорити таке в школі я б не наважився. Тому що діти вчаться і їх потрібно орієнтувати, щоб вони це добре робили і підвищували свою кваліфікацію. Щоб в результаті в Україні будувалася наукомістка і сучасна економіка.

Чи є взагалі попит на робочі спеціальності без вищої освіти на українському ринку праці?

– Попит на робочі спеціальності великий. Ми підбивали підсумки першого півріччя 2017 року. У лідерах запитання – саме представники робочих спеціальностей в логістиці, будівництві, на виробництві.

Компанії зараз зазнають великих труднощів з наймом робочих спеціальностей.

Заробітки на виробництві можуть бути таким ж і навіть більш високими, ніж у інтелігенції.

І дуже часто на заводах де-небудь в глибинці можуть платити в рази більше, ніж представникам інтелігентних професій – лікарям, вчителям та іншим з вищою освітою.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь