Вища освіта не потрібна. Хто в Україні заробляє $1 тис. без диплому

ПОЛІТИКА

Наприклад, ми порівнювали в першому півріччі 2017 го категорії нашого сайту Банки та фінанси і Будівництво та архітектура.

– З’ясувалося, що в будівництві пропонували заробітну плату в середньому на 52% вище, ніж в фінансах.

Чи готові доплачувати роботодавці за вищу освіту?

– В принципі, більшість позицій фахівців передбачають наявність у цих людей вищої освіти. Такі професії оплачуються, як правило, вище, ніж робочі спеціальності.

Я не можу сказати, що роботодавці доплачують за вищу освіту. Так виходить, що вони платять більше людям з якоюсь певною професійною підготовкою.

Яка взагалі ситуація на ринку праці в Україні? В який бік він рухається?

– За підсумками першого півріччя 2017-го, кількість вакансій в Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла, в середньому, на 29,3% (дані сайту Work.ua. – Ред.).

При цьому, 2016-й теж був рекордним. Там кількість вакансій було більше, ніж в 2015-му на 62%. Тобто, ми два роки поспіль спостерігаємо динамічне зростання числа вакансій на ринку праці в Україні. А це головний індикатор стану економіки. Якщо економіка розвивається – роботодавці наймають більше людей, зростає і ВВП. Це говорить про хороші прогнози.

Ринок праці в Україні зараз на підйомі. У нас постійно наймають людей. І лідери зростання серед категорій – це базові галузі: виробництво та будівництво. Вони виросли за підсумками першого півріччя 2017-го більше, ніж на 60%.

ЧитайтеМарченко: Тракторист з французькою – не анекдот, знайти роботу можна за 2 тижні

Якщо зростає будівництво і виробництво – підтягнуться і суміжники. Це говорить про те, що зростання буде стійким. Якщо в будівництві, наприклад, сьогодні наймають людей, то ці люди тільки завтра будуватимуть і тільки післязавтра умовно будинок, завод або інше якесь приміщення будуть готові і принесуть якісь доходи. Це все відбивається в економіці.

Чи може людина без вищої освіти в робітничих спеціальностях заробляти $ 1 тис. на місяць? Це не міф?

– Це не міф. Таке справді є. Я не можу сказати, що це стандарт в Україні і що всі, хто працює на робітничих спеціальностях можуть заробляти такі гроші. Але дуже часто стільки отримують ті ж будівельники на сезонних роботах. Щоправда, працюють багато і важко.

Ви самі можете перевірити реальність таких цифр, якщо спробуєте замовити послугу в галузі, де потрібні робочі руки, і подивитися на ціни.

Дуже часто за день роботи робітники можуть взяти кілька тисяч гривень. Працюючи стабільно з такими доходами цифра $ 1 тис. на місяць не здається нереальною.

Богдан Амінов.

Щоб продовжити читати,перейдіть на наступну сторінку,натиснувши нижче "наступна"

Залишити відповідь