Вони серйозно? У Міненерго повідомили якою повинна бути ціна на газ

Ціну на газ необхідно підвищити на 18%, – Міненерго.

Такі розрахунки провело Міністерство енергетики та вугільної промисловості, йдеться у статті на “Економічній Правді”.

З урахуванням податків, націнок постачальників та транспортних витрат кінцева ціна для населення і комунальників становитиме 8,032 тис грн при нинішньому тарифі в 6,937 тис грн за тисячу кубометрів.

Однак, в уряді вважають, що така ціна є неприйнятною через низьку платоспроможність населення.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів №187 від 22 березня поточного року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

 

 

Так, відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні – 4,942 тис. грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення “плюс/мінус” 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України не підтримує підвищення тарифів на газдля населення і теплокомуненерго на новий опалювальний сезон.

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” очікувала підвищення ціни на газ для населення на 18,84% або на 931 гривню за 1 тис. Кубометрів, до 5 873 гривень за 1 тис. кубометрів без податку на додану вартість з жовтня.

Таке рішення у компанії обумовлюють тим, що це передбачено фінансовим планом НАКу на 2017 рік, однак причин підвищення не пояснили.

Джерело

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.