“Заберуть навіть розетки”: Що чекає на українців, які заборгували за комуналку. Вам таке і в сні страшному не присниться

Напередодні початку опалювального сезону, українців стали залякувати судами і арештом майна через несплату рахунків за комуналку, передає Корупція.Інфо.

Як повідомляють в комунальних службах, ситуація з боргами катастрофічна. Так, тільки в Києві за опалення заборгували 1,35 млрд гривень.

Найбільші боржники по теплу – споживачі Святошинського та Деснянського районів, а за електроенергію – Дарницького, Святошинського та Солом’янського районів.

“Ми змушені надсилати боржникам повідомлення і звертатися до суду. Адже якщо нам не платять, ми, в свою чергу, не можемо розплатитися за газ з «Нафтогазом», внаслідок чого можуть виникнути перебої з опаленням”, – стверджують в “Київенерго”.

Так, на сьогоднішній день в судах вже розглядається більше тисячі справ боржників, щодо яких винесено 645 постанов про стягнення заборгованності.

Юристи відзначають, що заплатити за рахунками доведеться. У разі, якщо споживною згоден з суммойв платіжці, він може подати на перегляд, але якщо суд визнав цифри законними – платити змусять.

Якщо у киян немає грошей оплатити борги, то суд може накласти арешт на їх рухоме і нерухоме майно.

«Відповідно до Закону про виконавче провадження, спочатку накладається арешт на рухоме майно. Тобто забирають все, що можна винести: меблі, аудіо- і відеоапаратуру, ванни, унітази, навіть можуть зняти розетки. Закон тільки забороняє забирати холодильник, нижню білизну, комплект зимового одягу, дитячі речі, консервацію і домашні тапочки, якщо вони стоптані на 50%», – пояснюють адвокати.

Раніше держкомітет статистики оприлюднив дані про збільшення цін в Україні протягом 2017 року. Тарифи на житлово-комунальні послуги підвищилися в середньому на 8,4%. Найбільше від зростання тарифівпостраждали жителі Івано-Франківської та Миколаївської областей (підвищення більш, ніж на 12%), також значне зростання відзначається в Одеській області – понад 11%.

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.