Здалась: польський прем’єр подала у відставку

Сьогодні прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло оголосила про свою відставку, політичний комітет правлячої партії “Право і справедливість” прийняв її.

На пост прем’єр-міністра висунули кандидатуру чинного віце-прем’єра уряду Польщі, міністра розвитку і фінансів Матеуша Моравецького, повідомляє польське агентство PAP. Моравецький – колишній голова великого банку – вважається людиною, далекою від політичних інтриг, якого перш за все цікавить економіка.

Про причини відставки Шидло не повідомляється. Відомо, що у четвер, 7 грудня, в сеймі Польщі відбувся розгляд питання про винесення вотуму недовіри уряду на чолі з Шидло. Однак депутати більшістю голосів проголосували проти вотуму недовіри.

В той же час Associated Press зазначає, що частина однопартійців Беати Шидло виступали за її відставку, оскільки вважали, що це допоможе надати нового імпульсу розвитку економіки Польщі.

Промова Беата Шидло 7 грудня 2017 року:

Відповідно до польського законодавства, прем’єр-міністра країни призначає президент. Шидло стала прем’єром Польщі в кінці 2015 року, коли вибори виграла партія “Право і справедливість”, і президент Анджей Дуда доручив їй сформувати уряд.

джерело znaj.ua

тисни "вподобати" та будь з нами у facebook

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.